|
 |
|
|
- Szczegóły
-
Opublikowano: czwartek, 14, styczeń 2021 14:48
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Szanowni Rodzice,
od 18.01.2021 r. klasy IV-VIII nadal uczą się zdalnie z wykorzystaniem platformy M Teams. Konsultacje z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego odbywają się w formie stacjonarnej – tak jak przed feriami. Lekcje będą trwały 30 minut.
Czytaj więcej: Komunikat
- Szczegóły
-
Opublikowano: środa, 23, grudzień 2020 20:45
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Nasza szkoła PZSP w Olszance już po raz drugi bierze udział w akcji "Idą Święta, więc nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj" Wkrótce ukaże się sprawozdanie z naszych działań.
IDĄ ŚWIĘTA

Czytaj więcej: Akcje biblioteki szkolnej
- Szczegóły
-
Opublikowano: poniedziałek, 21, grudzień 2020 12:44
-
opublikowała Ewa Chruszczewska

- Szczegóły
-
Opublikowano: wtorek, 15, grudzień 2020 21:38
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Biblioteka szkolna PZSP w Olszance zaprasza !
Pandemia znów zmusiła nas do przebywania w izolacji. Nauka przeniosła się do Internetu. Zamiast szkolnej ławki mamy laptop, zamiast tablicy i kredy – klawiaturę i myszkę. Pamiętajcie, że pomimo pandemii, cały czas możecie- Kochani Czytelnicy- liczyć na szkolną bibliotekę. Pomimo braku fizycznego dostępu do zbiorów biblioteki, pracujemy i jesteśmy do Waszej dyspozycji w formie zdalnej. Wciąż możecie wypożyczać książki, zwracać te już przeczytane.
Prosimy Was o kontaktowanie się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej - nasz adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Tu możecie składać zamówienia na konkretne tytuły, pozycje książkowe. Wypożyczamy nie tylko lektury, ale także inne książki o przeróżnej tematyce. Również czekamy na Wasze zamówienia i zapytania poprzez czat na platformie Teams (p. J. Sowierszenko, p. B. Malczewska) lub poprzez wiadomość w e-dzienniku. Jeżeli chcecie oddać książkę, nic trudnego. Proszę na karteczce, którą włożycie do środka książki, napisać Wasze imię, nazwisko i klasę. Książkę proszę pozostawić w sekretariacie szkoły (poprzez okienko- względy bezpieczeństwa). Jeżeli chcecie wypożyczyć książkę, proszę do nas napisać. Decyduje kolejność zamówień. Jak tylko książkę wypożyczymy- zaksięgujemy na Waszym koncie, od razu napiszemy do Was i będziecie mogli ją odebrać z sekretariatu szkoły (poprzez okienko).
Kochani!
W przypadku braku możliwości skorzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, zachęcamy Was do skorzystania z bezpłatnych zasobów Internetu. Umożliwią to następujące strony WWW:
https://wolnelektury.pl/
https://lektury.gov.pl/
literat.ug.edu.pl/autors.htm
https://polona.pl/
https://otwartezasoby.pl/
Gorąco zachęcamy do czytania!
Opiekunowie szkolnej biblioteki
  
- Szczegóły
-
Opublikowano: poniedziałek, 07, grudzień 2020 21:55
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Od listopada 2019 r. uczniowie PZSP w Olszance uczestniczyli w projekcie „ Aktywny Samo-rząd – inkubator społeczeństwa obywatelskiego”. Uczestniczyli oni w warsztatach prowadzonych przez osoby z zewnątrz.
Warsztaty prowadzone są w 3 głównych segmentach tematycznych:
a) Samo-rząd czyli młodzi decydują! Warsztaty poświęcone partycypacji młodzieży i możliwości jej urzeczywistnienia w środowisku szkolnym oraz we współpracy ze środowiskiem lokalnym.
b) Liderzy aktywności. Warsztaty poświęcone aktywności w społeczności lokalnej oraz wolontariatowi młodzieżowemu i możliwościom w tym zakresie.
c) Trening odwagi w życiu społecznym - świadomość wpływu wyrażania swojej opinii oraz podejmowania odważnych, czasami niekonformistycznych decyzji, komunikacja asertywna, umiejętność nazywania swoich potrzeb i podejmowanie wysiłku, żeby je zaspokoić.
W związku z zakończeniem projektu odbył się konkurs „Najlepsza inicjatywa w ramach e-learningu”. Nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce.
Opiekunowie: Beata Kuna i Ewa Chruszczewska
Dyplom za ukończenie projektu
Dyplom - konkurs
- Szczegóły
-
Opublikowano: niedziela, 06, grudzień 2020 12:32
-
opublikowała Ewa Chruszczewska

Św. Mikołaj tuż tuż...
„Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci”.
Gdy dzień 6 grudnia zbliża się wielkimi krokami, jak każdego roku we wszystkich domach i mieszkaniach, w których są dzieci, następują dni pełne uroczystego oczekiwania i emocji. Nadchodzi św. Mikołaj. Każdy ma nadzieję, iż otrzyma upragniony prezent. Jednak, aby to nastąpiło, trzeba przede wszystkim napisać list do św. Mikołaja, w którym można przedstawić swoje marzenia, a także podsumować swoje zachowanie z ostatnich dwunastu miesięcy.
Jak napisać list? I czy to naprawdę trudne? Możecie stworzyć go w tradycyjny sposób - napisać odręcznie na ładnej kartce i pięknie ozdobić. Możecie również pobawić się pewną aplikacją do tworzenia (generowania) listów.
https://www.specjalni.pl/2020/11/generator-listow-do-swietego-mikoaja.html?fbclid=IwAR0kA_DxNZukid_k0IjuERCc078vWF3NgjoGkGEQYW1Eswbsb6BdJE_5iPI#more
Ma ona różne funkcje, które najpierw trzeba rozszyfrować, pobawić się nimi. Potem już na pewno wyczarujecie niezwykły list.
Co zrobić z listem, który już stworzycie?
- możecie położyć wieczorem na parapecie lub wsunąć pod poduszkę
- wysłać pocztą – adres pocztowy św. Mikołaja: Joulumaa, Santa Claus „Post Office”, Artic Circle, 96-930 Rovaniemi, Finland,
- wysłać e-mailem – e-mail św. Mikołaja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
.
A może chcielibyście przypomnieć sobie prawdziwą historię św. Mikołaja i dowiedzieć się, w jaki sposób narodził się zwyczaj obdarowywanie prezentami? Zerknijcie na stronę z poniższego linku:
https://www.youtube.com/watch?v=ZbwZ7QcNi9g
https://www.youtube.com/watch?v=jZj5HMPfSSg&t=181s
Czy Święty przybędzie i w tym roku? Czy przyniesie wymarzony prezent? Czy będzie pamiętał o wszystkich? Trzymamy kciuki, aby tak było.
Pozdrawiamy mikołajkowo
Opiekunowie szkolnej biblioteki

- Szczegóły
-
Opublikowano: piątek, 04, grudzień 2020 19:48
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Wyniki konkursu profilaktycznego „Żyj zdrowo”
przeprowadzonego w Publicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olszance
W dniach 9-27 listopada 2020 roku przeprowadzono konkursy profilaktyczne pn. „Żyj zdrowo”
Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów i obejmował trzy kategorie:
- Konkurs plastyczny - klasy 1-3 szkoła podstawowa
- Konkurs plastyczny - klasy 4-7 szkoła podstawowa
- Konkurs literacki – klasy 7-8 -szkoła podstawowa
Komisja Konkursowa dokonała oceny prac plastycznych zgłoszonych drogą elektroniczną (zdjęcia, aplikacja Word) w poszczególnych kategoriach wiekowych i zgodnie z Regulaminem wyłoniła z każdej kategorii wiekowej pięć najlepszych prac.
Konkurs plastyczny klas 1-3
Magdalena Łodziana kl.2, Maja Oliwa kl.3a, Natalia Małek kl.3a, Amelia Kadłubowska kl.3a, Oliwia Wojdyło kl.3a
Konkurs plastyczny klas 4-7
Martyna Kruczek kl.6a, Paula Lemiszka kl.6a, Julia Zielińska kl.4, Mateusz Stańczyk kl.6a, Nicola Nowak kl.7
Konkurs literacki klas 7-8
Monika Banik kl.8, Julia Kołodziej kl,7, Oliwia Pawlak kl.8, Małgorzata Derkacz kl.7, Martyna Guglas kl.8
Dodatkowo Komisja postanowiła przyznać wyróżnienia uczniom: Szymon Załanowski kl.5 Sebastian Bryll kl.6a Gabryel Maksymowicz kl.4 , Anita Demków kl.5, Liliana Biesiadecka kl.1 Karol Rosiński kl.2 Alicja Razik kl.8, Michalina Zalewska kl.8
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają nagrody rzeczowe.
Ze względu na panującą sytuację wręczenie nagród odbędzie się po powrocie uczniów do szkoły.
Oryginały prac uczniowie dostarczają do szkoły niezwłocznie po zakończeniu zdalnego nauczania , gdzie zostanie wykonana wystawa prac pn „Żyj zdrowo”
Komisja Konkursowa
- Szczegóły
-
Opublikowano: poniedziałek, 30, listopad 2020 22:01
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Andrzejki w czasie pandemii - propozycje szkolnej biblioteki 
Popularne Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Choć święto to głównie kojarzy się z czasem spędzonym z bliskimi przyjaciółmi i szkolnymi dyskotekami połączonymi z wieczorem wróżb, w tym roku z powodu pandemii będziemy musieli się obejść bez hucznego świętowania. To, że Andrzejki 2020 będą inne niż znamy, nie oznacza wcale, że muszą być całkiem nudne i smutne. Wszystko zależy od nas i naszej inwencji. Opiekunowie szkolnej biblioteki PZSP w Olszance proponują zorganizować andrzejki rodzinne w najbliższym gronie. Na pewno w domu znajdziecie stare świeczki lub wkłady, pod okiem rodziców można je rozpuścić, a następnie przelewając przez klucz, wyczarować swoją przyszłość, którą odgadniecie z woskowego kształtu. Wróżby andrzejkowe często dotyczą jabłek. Oryginalna wróżba polega na tym, że obieracie jabłko tak, by zachować jak najdłuższą skórkę. Następnie rzucacie ją za siebie, a inicjały, które przypomina po wylądowaniu, wskazują na Waszą ukochaną lub ukochanego. W Internecie można znaleźć niekończącą się listę wróżb na Andrzejki 2020. Proponujemy:
Tekst i foto: Joanna Sowierszenko
Czytaj więcej: Andrzejki
- Szczegóły
-
Opublikowano: środa, 25, listopad 2020 21:16
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Dzień Pluszowego Misia - zapraszamy do stworzenia galerii naszych pluszowych niedźwiadków
Dzień Misia nie ma długiej tradycji, ponieważ obchodzony jest od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego święto chętnie jest celebrowane przez najmłodszych i ich rodziców.
Pluszowy miś ma swoją historię, którą nie wszyscy znają. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w formie komiksu w amerykańskiej prasie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pewien producent zabawek zainspirowany obejrzaną historią postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear.
Słodki niedźwiadek stał się nieodłącznym towarzyszem zabaw, przytulanką, powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem. Misie towarzyszą nam od dzieciństwa aż po dorosłość, stając się symbolem tego, co dobre, ciepłe i delikatne. Nic więc dziwnego, że ta ponadczasowa zabawka uczczona została ustanowionym świętem. Nikt z nas nie ma przecież nic przeciwko celebrowaniu okoliczności, jaką jest Międzynarodowy Dzień Misia.
Szkolna biblioteka PZSP w Olszance zaprasza do zabawy. Stworzymy galerię naszych milusińskich. Proszę, pokażcie nam swoje ulubione misie, napiszcie, który pluszowy niedźwiadek jest Waszym ulubionym i dlaczego. Ile lat Wam towarzyszy, jak ma na imię? Jaka związana jest z nim historia? Czekamy na zdjęcia Waszych misiów, opis, historię
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Zapraszamy do zabawy.
Opiekunowie szkolnej biblioteki

Źródła:https://dziendobry.tvn.pl/a/dzien-pluszowego-misia--jaka-jest-jego-historia
- Szczegóły
-
Opublikowano: poniedziałek, 23, listopad 2020 22:32
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Możliwość doposażenia rodzin i dzieci w sprzęt komputerowy do nauki zdalnej. 
- Szczegóły
-
Opublikowano: czwartek, 19, listopad 2020 20:30
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Bohaterowie naszych lektur- konkurs plastyczny
„W czytaniu najlepsze jest to,
że przestajesz żyć swoim życiem,
a zaczynasz żyć życiem bohaterów”.
Anna Bellon
Biblioteka szkolna PZSP w Olszance serdecznie zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ph. "Bohaterowie naszych lektur". Zadanie konkursowe polega na tym, aby stworzyć portret, wizerunek wybranego bohatera lektury szkolnej obowiązkowej lub uzupełniającej. Technika pracy dowolna, format również. Prosimy o wykonanie starannego zdjęcia swojej pracy i przesłanie go na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
. Po zakończeniu zmagań konkursowych Wasze prace zostanę zaprezentowane na szkolnej stronie internetowe, a po powrocie prace ozdobią szkolną bibliotekę. Podpiszcie swoje prace z tyłu.
Opiekunowie szkolnej biblioteki
- Szczegóły
-
Opublikowano: niedziela, 08, listopad 2020 19:24
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Zróbmy sobie przerwę.....na czytanie
To dobry pomysł, aby odpocząć od komputera, nauki, problemów, od natłoku informacji na temat pandemii. Można sobie zrobić reset w prosty sposób, sięgając właśnie po książkę. A w czytaniu to jest najlepsze, że czas i miejsce zawsze są sprzyjające. Można poczytać w pociągu, w autobusie, czekając na wizytę u lekarza, czy nawet w szkole podczas przerwy.
Uczniowie PSP w Olszance już po raz kolejny wykorzystali przerwy międzylekcyjne, aby poczytać. A to wszystko w związku z cykliczną akcją ph ”Przerwa na czytanie”, zainaugurowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Jej celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Ostatni rekord ustanowiony w 2019 r. zgromadził oszałamiającą ilość 158 809 osób czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą. Po udanych IV akcjach Ogólnopolskich, Organizatorzy zaprosili do udziału w I edycji Międzynarodowej. W tym roku była ona realizowana w październiku w trakcie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Ze względu na obostrzenia tegoroczne spotkania miały bardziej kameralny charakter. Uczniowie spotkania z książką celebrowali indywidualnie bądź w małych grupach, każdy z własną lekturą. I tak w starszych klasach wybór padł na literaturę młodzieżową, choć znaleźli się także zwolennicy klasyki. Młodszym uczniom czytali nauczyciele, tu wybór padł na „Mikołajka”. Przygody francuskiego chłopca już od pokoleń bawią kolejnych czytelników. Do akcji przyłączyły się także przedszkolaki, swoją obecnością powiększając liczbę uczestników akcji. Łącznie we wspólnym czytaniu wzięło udział 186 uczniów i 6 nauczycieli.
W minionym roku w Polsce 39% ludzi po 15 roku życia przeczytało książkę. Dzięki takim akcjom można przypuszczać, że uczniowie PZSP w Olszance za kilka lat powiększą to wyjątkowe grono.
tekst Adriana Gall, foto Joanna Sowierszenko
Czytaj więcej: Przerwa na czytanie
- Szczegóły
-
Opublikowano: niedziela, 08, listopad 2020 17:13
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Szanowni Państwo
Informuję, od dnia 09.11.2020r.do dnia 29.11.2020r. dla uczniów klas I do VIII zorganizowano naukę zdalną.
Szczegółowe informacje dotyczące organizacji pracy szkoły przekazywane są Rodzicom i Uczniom, na bieżąco, poprzez dziennik elektroniczny.
Z wyrazami szacunkuBożena LorentDyrektor PZSP w Olszance
- Szczegóły
-
Opublikowano: czwartek, 29, październik 2020 16:15
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Od roku 2001 obchodzony jest w polskim Kościele rzymskokatolickim Dzień Papieski jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra.
XX Dzień Papieski przebiegał pod hasłem: „TOTUS TUUS”. Obchodziliśmy go skromniej niż w ubiegłych latach. Poprzez wystawę przypomnieliśmy postać wielkiego Polaka Karola Wojtyły. Prace dzieci uświetniły ten czas wspomnień o świętym Janie Pawle II.


Tekst i foto: B. Kuna i E. Chruszczewska
- Szczegóły
-
Opublikowano: środa, 07, październik 2020 21:36
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
„Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Olszance”
– o uroczystości pasowania na ucznia
Czytaj więcej: Pasowanie na ucznia
- Szczegóły
-
Opublikowano: czwartek, 24, wrzesień 2020 12:40
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 1- 4
Wojewódzka Komisja ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie przy Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu, zaprasza dzieci szkół podstawowych klas od 1- 4 do udziału w Konkursie plastycznym pod hasłem:
„Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich oczami dziecka”.
Prace plastyczne wykonane w formacie A3 lub A4 proszę dostarczyć do nauczyciela plastyki do dnia 16 października 2020 r.
Szczegóły można znaleźć na stronie - www.opole.pip.gov.pl
- Szczegóły
-
Opublikowano: piątek, 18, wrzesień 2020 19:29
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW od 21 września 2020 r.
Godziny odjazdów autobusów z poszczególnych miejscowości
GIMBUS
kurs I
- 7.15 Janów
- 7.30 Gierszowice
- 7.45 Krzyżowice
kurs II
- 8.15 Janów
- 8.30 Gierszowice
- 8.45 Krzyżowice
AUTOBUS SZKOLNY
- 7.15 Jankowice Wlk.
- 7.20 Czeska Wieś
- 7.25 Michałów
Godziny odjazdów autobusów spod szkoły
GIMBUS
kurs I
- 12.45 Krzyżowice
- 12.45 Gierszowice
kurs II
- 13.35 Krzyżowice
- 13.50 Gierszowice
- 14.00 Janów
kurs III
- 14.30 Gierszowice
- 14.30 Krzyżowice
- 14.50 Janów
AUTOBUS SZKOLNY
- 14.30 Michałów
- 14.30 Czeska Wieś
- 14.30 Jankowice Wlk
- Szczegóły
-
Opublikowano: środa, 09, wrzesień 2020 19:06
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Informuję, że od 14 września zlikwidowany zostanie kurs autobusu do Janowa o godz. 12.55
Dyrektor szkoły
Bożena Lorent
- Szczegóły
-
Opublikowano: piątek, 04, wrzesień 2020 20:38
-
opublikowała Ewa Chruszczewska
Zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami klas. Proszę zaopatrzyć się w osłonę ust i nosa oraz w długopis.
Plan spotkań w poszczególnych klasach:
Czytaj więcej: Spotkanie z rodzicami
|
|
 |
Odwiedziny |
Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.
|
Statystyka odwiedzin |
1802326
dziś wczoraj w tym tyg. w zesz. tyg. do tej pory
1246 1634 6923 1791063 1802326
|
|